Aktualności

Styczeń 2017: Projekt był promowany na konferencji ICMLSC w Ho Chi Minh, Wietnam

Grudzień 2016: Projekt był wystawiany i zdobył Złoty medal na targach wynalazczości i designu KIDE 2016, Tajwan

Listopad 2016: Projekt był wystawiany i zdobył Brązowy medal na targach innowacji i wynalazków IENA 2016, Nuremberg, Niemcy

Listopad 2016: Projekt był promowany na konferencji ICHCIAI 2016, Manchester, UK

Wrzesień 2016: Projekt AUTMON był promowany na konferencji FedCSIS, Gdańsk, Polska, 11-14 września.

Luty – Wrzesień 2016: Trwa przetwarzanie i analiza zebranych danych pomiarowych – jak skończymy, będziemy wiedzieć, czy metryki behawioralne zbierane automatycznie przez tablet pomogą w ocenie postępu dzieci z ASD.

Czerwiec 2016: Nasza publikacja  „Applications for investigating therapy progress of autistic children” została przyjęta do prezentacji na konferencji FedCSIS – zapraszamy na prezentację w październiku.

22-23 Czerwca 2016: Projekt AUTMON był promowany na konferencji Uniwersytet Wirtualny w Warszawie.

Maj 2016: Zakończyliśmy pomiary. To było niezwykle ciekawe doświadczenie – ile dzieci, tyle historii. Dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz terapeutom za cierpliwość i współpracę!

Styczeń – Maj 2016: Przeprowadziliśmy pomiary w wybranych ośrodkach w Polsce – pomiarem objęto około czterdziestu dzieci.

Styczeń 2016: Zakończyliśmy prace nad aplikacją pomiarową, możemy rozpocząć badania!

26. Listopada 2015: Do współpracy z nami dołączyło Niepubliczne przedszkole terapeutyczne Mój Świat w Radomiu.

6-10. Października 2015: Projekt był promowany na konferencji International Conference on Man-Machine Interactions, Beskidy, Polska.

30. Września 2015: Do współpracy z nami dołączyła Filia Nr 1 Szkoły Podstawowej nr 8 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 z Krakowa oraz Centrum Terapii Synergis z Warszawy.

29. Września 2015: Do współpracy z nami dołączył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Poznaniu, prowadzący Przedszkole nr 135.

24. Września 2015: Do współpracy z nami dołączyło Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne “Mały Książę” z Torunia.

14. Lipca 2015: Do współpracy z nami dołączył Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Mały Człowiek w Warszawie.

8. Lipca 2015: Do współpracy z nami dołączył Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

6. Lipca 2015: Do współpracy z nami dołączyło Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Rozwijanka w Wieliczce.

Lipiec-Grudzień 2015: Poszukujemy więcej ośrodków prowadzących terapię dzieci z autyzmem do prowadzenia badań (napisz do nas na projekt.autmon@gmail.com)

20. Czerwca 2015: Poszukujemy programisty do pracy w projekcie (Ogloszenie_o_naborze1)

4-5. Czerwca 2015: Projekt był promowany na spotkaniu międzynarodowej sieci naukowej COST LUDI Play for children with disabilities, (COST TD1309), Limassol, Cypr.

Maj 2015: nasze konsorcjum (Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Politechnika Gdańska, Harimata Sp. z o. o.) uzyskało nominację do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2015 w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz redakcje: Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. List nominacyjny – PNI 2015 – Fundacja Hipoterapia

13. Maja 2015: Do współpracy z nami dołączył Ośrodek Rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Działdowie

30. Kwietnia 2015: Prezentacja na konferencji eTechnologies in Engineering Education, Gdańsk, „Kształtowanie postaw inżynierów poprzez projekt oprogramowania dla dzieci z autyzmem” prowadzący: Agnieszka Landowska,

28. Kwietnia 2015: Odbyło się seminarium Katedry Inżynierii Oprogramowania, Politechnika Gdańska, na temat projektu, “eTechnologie dla dzieci z autyzmem” prowadzący: Agnieszka Landowska

13. Marca 2015: Do współpracy z nami dołączył Zespół Szkół Nr 5 im ks. Jana Twardowskiego w Rypinie

Marzec-czerwiec 2015: Obecnie prowadzimy wywiady z terapeutami, aby jak najlepiej dopasować nasz system do ich potrzeb. Jeśli pracujesz w o ośrodku zajmującym się terapią dzieci z autyzmem i jesteś zainteresowany współpracą z nami lub informacjami o wynikach projektu – skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy albo na adres projekt.autmon@gmail.com. Jesteśmy otwarci na współpracę!

1. Marzec 2015: Start projektu! Rozpoczęliśmy prace.

28 Luty 2015: Realizację projektu rozpoczęliśmy od zbadania, czy ośrodki pracujące z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu korzystają z wsparcia technologicznego procesu diagnozy i terapii. Wnioski z tych wstępnych badań zostały opublikowane w artykułach w czasopismach: E-mentor, EduAkcja (kliknij aby przejść do artykułu).